כאשר מחפשים מגן מזרן, יש מספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון. לאיזה צורך ישמש אותנו המגן מזרן, מאיזה בדים וחומרי גלם עשוי, איכות, גודל ומחיר. מאמר זה יבדוק מה לשקול בעת בחירת מגן מזרן, כולל תכונות, סוגים ועוד.

לאיזה צורך ישמש אותנו המגן מזרן?

האם המגן מזרן נועד להתמודד עם הרטבות לילה ובריחות שתן או שמיועד לשמור על המזרן שלנו יבש ונקי מפני זיעה, אבק ולכלוך?

אם המגן מזרן מיועד להתמודדות עם הרטבת לילה יש חשיבות גבוהה בבחירת מגן מזרן בעל יכולת ספיגה. המגן עצמו מורכב ממס שכבות כאשר השכבה העליונה עשויה 100% כותנה רכה ונעימה למגע, השכבה האמצעית בעלת יכולת ספיגה גבוהה ואילו השכבה התחתונה שומרת על המזרן יבש ונקי. מגני מזרן אלו מיוחדים משום שהם מיועדים לפריסה על הסדין ולא מתחתיו, כפי שמקובל להשתמש במגני מזרן סטנדרטים. בזכות יכולת הספיגה של המגן השתן נספג בתוכו ולא מחלחל אל המזרן בנוסף לא ממשיכים לישון בתוך שלולית שתן במידה ולא מתעוררים בלילה.

מגן מזרן המיועד לשמור על המזרן יבש ונקי מפניי אבק, לכלוך ואף זיעה הינם המגני מזרן הסטנדרטים כגון המגן מזרן כותנה מבית ברולי, מגנים אלו מגיעים בכמה רמות של איכות וסוגים. 

חומר

קייימת חשיבות גבוהה לגביי הרכב הבד שממנו עשוי מגן המזרן שלך. מומלץ שהבד יהיה רך ונושם, כך שלא יפריע לנוחות או לטמפרטורה של השינה. מומלץ לחפש חומרים כגון בד כותנה או במבוק, מכיוון ששניהם נושמים ועמידים בפני קרדית האבק. רצוי שלמגן המזרן יהיה חצאית שתעטוף את המזרן מכל צדדיו וכך המגן ישב טוב יותר על המזרן וימנע תזוזה שלו במהלך השינה.

איטום לנוזלים: רצוי שמגן המזרן יהיה אטום למעבר נוזלים, זיעה והפרשות כך שישמור על המזרן לטווח ארוך ומכל סוגי התאונות שעלולות לקרות.

שקט ואינו מרשרש: מגן שעשוי מהרכב בדים שקט ואינו מרשרש, אחרת כל תנועה במיטה תורגש וזה עלול להפריע לשינה תקינה ונעימה וכידוע שינה איכותית חשובה מאד למהלך יום תקין. 

תקן מחמיר: רבים לא מייחסים לכך חשיבות והמודעות אינה גבוהה אך חשוב לשים לב שלמגן המזרן יש תקן כך שהוא בטוח לשימוש, עשוי ללא חומרים רעילים וללא כימיקלים (לעיתים משתמשים בחומרים כמו PVC שעלולים להפריש רעלנים, השפעתם המזיקה אינה בטווח המיידי אך בטווח הרחוק זה מסוכן ובארץ אין שום הנחיות רשמיות בנושא). לכן מומלץ לבדוק ולוודא שלמוצרים שאתם רוכשים יש תקן והם בטוחים לשימוש.

סוגים: ישנם סוגים שונים של מגיני מזרן זמינים. ישנם מגנים סטנדרטיים העשויים מחומר רך ונושם אך אינם אטומים, ואילו אחרים שאכן מגנים וגם עמידים לנוזלים. בבואנו לבחור מגן מזרן חשוב לקחת בחשבון את התכונות והסוגים השונים. רצוי למצוא את המגן שעונה על הצרכים המדויקים שלך. בסוגים השונים חשוב להשוות את רמת התפירה, סוגי הרכב הבדים והתקן. 

גודל

חשוב לבדוק מראש מהו גודל המגן המזרן הדרוש לך לפני ביצוע הרכישה. מגני מזרון מגיעים בדרך כלל בגדלים שונים החל ממגן מזרן למיטת יחיד, מיטה וחצי, מיטה זוגית מידה קווין או מיטת קינג. ודאו שאתם מודדים נכון את המזרן שלכם ורכשו מגן מזרון בגודל המתאים. בנוסף, הקפידו למדוד את גובה המזרן בכדי לוודא שגם למגן מזרן יש מספיק גובה לכסות את המזרן בצורה מיטבית. החצאית של המגן מזרן אינה חייבת להיות בעלת הגנה אך הינה חשובה בכדי שהמגן לא יזוז במהלך השינה וישב היטב על המזרן. 

עמידות: בקניית מגן מזרן, חשוב לקחת בחשבון את עמידות המגן. באופן כללי, ככל שהחומר עמיד יותר, כך המחיר גבוה יותר. אם אתם מחפשים מגן מזרון שיחזיק מעמד לאורך שנים, שקלו להשקיע במגן איכותי יותר ועמיד יותר. בנוסף, הקפידו לקרוא ביקורות על מגן המזרן כדי לקבל מושג כמה זמן הוא יחזיק מעמד ועד כמה הוא יחזיק לאורך זמן.

מחיר

המחיר הוא גם גורם חשוב שיש לקחת בחשבון כשקונים מגן מזרן. באופן כללי, מגני מזרן איכותיים ועמידים יותר יעלו יותר מהזולים יותר. עם זאת, ההשקעה עשויה להיות שווה אם חשוב לך לשמור על המזרן שלך לאורך זמן. בנוסף, מגיני מזרן רבים מגיעים עם אחריות, אז הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות ולהבין מה אתם מקבלים תמורת הכסף שלכם.

איטום לנוזלים: אם אתם מחפשים מגן מזרן שישמור על המזרן שלכם יבש, הקפידו לחפש מגן מזרן עמיד לנוזלים. מגיני מזרן עמידים לנוזלים עשויים מחומרים שנועדו לעמוד בפני לחות, מה שיכול להועיל אם אתם חיים באקלים לח או אם יש לכם חיות מחמד שעלולות לעשות תאונות על המיטה. בנוסף, מגני מזרן עמידים לנוזלים טובים להגנה מפני זיעה ותאונות אחרות.

קלות ניקוי: מגני מזרון יכולים להיות קשים לניקוי, לכן הקפידו לחפש אחד שקל לניקוי. חפשו מגני מזרן שניתן לכבס ולייבש במכונה, שכן זה יקל על תהליך הניקוי. כאשר קונים מגן מזרן, חשוב לקחת בחשבון את כל הגורמים הללו. על ידי הקדשת זמן לחקור את הסוגים השונים של מגיני מזרן ולהבין את התכונות שהם מציעים. הקפד לקרוא ביקורות של לקוחות כדי לקבל מושג עד כמה מגן מזרן מסוים החזיק מעמד לאורך זמן. עם מגן המזרן הנכון, ניתן להיות בטוחים שהמזרן יישאר יבש, נקי ומוגן לאורך שנים רבות.

 

בעת בחירת מגן מזרן, חיוני לקחת בחשבון את התכונות, החומר, הגודל והמחיר כדי להבטיח את האפשרות הטובה ביותר עבור הצרכים שלך. עם השילוב הנכון של תכונות, תהיו בטוחים שתמצאו מגן מזרן שהוא גם נוח וגם עמיד לאורך זמן.

By

דילוג לתוכן